Разхлабват се противоепидемичните мерки в София, съгласно решение на столичния щаб и заповед на Столичната РЗИ. От днес заведенията работят без вечерен час. Остава изискването да допускат клиенти до 50% от капацитета си и да осигуряват метър и половина дистанция между масите.
Всички ученици се връщат присъствено в училищата в столицата от понеделник, 14 февруари, при тестване веднъж седмично.
Също от 14 февруари се подновява и плановият прием в болниците, както и извършването на планови операции.
Следващата сряда ще бъде отчетено дали разхлабването на мерките не е довело до влошаване на епидемичната обстановка и, ако се окаже така, ще се решава дали мерките да не се затегнат отново.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4057
3
10.02 2022 в 10:03
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии