Първото бебе за 2023 година в Норвегия е българче и се казва Амая. Тя се ражда на 1-ви януари 13 минути след полунощ в предградие на столицата Осло, съобщи Нова телевизия.
Амая е обявена за бебе на годината, заедно с момченце, което се ражда в същата минута, но в Берген.
„Бебето, както и неговата майка са в перфектно състояние. Амая се роди 3,730 кг и с дължина 53 см. Раждането беше естествено, а терминът беше на 30-и”, каза бащата на момиченцето Калоян.
Като бебе на годината Амая ще бъде посетена от кмета на Осло. Ще бъде дарена с безплатни памперси за една година и ще получи правото да посещава детска градина безплатно също за година.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни