От днес на територията на Ню Йорк влиза в сила изискване всички работодатели от частния сектор да въведат задължителна ваксинация на техните служители срещу COVID-19, съобщи кметът на града Бил де Блазио.
Мерките трябва да влязат в сила от 27 декември. По този начин Ню Йорк става първият град в САЩ, в който ще се прилагат подобни изисквания, предаде БНР.
Всички работодатели от частния сектор ще бъдат засегнати от новото изискване, като засега програмата изисква лицата да са получили две дози от ваксини срещу коронавирус, за да се считат за ваксинирани.
Освен това, за хранене на закрито, фитнес и забавление, доказателство за ваксинация ще бъде изисквано също така и за деца на възраст от 5 до 11 години.
Бил де Блазио наречe новите мерки "превантивен удар" за по-нататъшно спиране на разпространението на COVID-19.
Следете новините ни в :"Фокусът е насочен върху бързото увеличаване на ваксинациите, за да се изпревари варианта Омикрон на коронавируса и други предизвикателства, свързани с пандемията", каза ощет кметът на Ню Йорк.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец