Министерството на здравеопазването предприема мерки за стабилизиране на финансовото състояние на болница "Лозенец", съобщи пред журналисти министърът на здравеопазването Силви Кирилов.
"Важно е гражданите да знаят, че болница "Лозенец" продължава да функционира и се предприемат действия за стабилизиране на финансовото ѝ състояние и подобряване на административните процеси", обясни той, цитиран от БТА.
Министър Кирилов присъства на откриването на кръгла маса, посветена на антибиотичната резистентност, която се провежда в Националния център по заразни и паразитни болести. По думите му докладът от Сметната палата все още не е постъпил в Министерството на здравеопазването.
"Установяването на всякакви съмнения за нарушения са в правомощията на съответните компетентни органи и ние оказваме пълно съдействие", каза още той.
От Сметната палата съобщиха вчера, че изпращат на Прокуратурата части от одитния доклад за извършен одит на Многопрофилна болница за активно лечение "Лозенец" ЕАД за периода 1 януари 2022 г. - 31 декември 2023 г.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни