Директори на болници ще бъдат дадени на прокурор, обяви пред bTV зам.-здравният министър д-р Мирослав Ненков.
Той даде пример с директора на Ортопедичната болница в столичния квартал „Горна баня”, който поискал от МЗ 70 хил. лв. за спешни ремонти, но проверка на министерството показала, че той вече е получил оферти за ремонтните работи и те са на стойност 20 хил. лв. Директорът е уволнен.
Ненков коментира и състоянието на болницата в Ловеч и обясни, че проблемите на лечебното заведение са заради договор на с частна структура за инвазивна кардиология, сключен преди 10 години.
Ръководството на болницата е сменено изцяло с хора, които не са от града, уточни зам.-министърът.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец