Шефовете на болници и членовете на бордовете им ще могат да работят по специалността си като лекари не повече от 30 часа на месец, както и при спешни случаи. Те не могат да се включват в екипи по избор на пациента.
Това предвиждат промените в Наредбата за общинските лечебни заведения, които гледа Столичният общински съвет днес.
Членовете на съветите на директорите, които са изпълнителни членове на едноличните акционерни дружества и управителите на едноличните дружества с ограничена отговорност имат право на 30 дни годишен отпуск, неизползваният не може да се прехвърля в следващата година и не може да бъде финансово компенсиран или обезщетяван при прекратяване на договора за управление, пише още в обновената наредба.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен