11 бебета се родиха навръх Коледа в най-голямата АГ болница у нас – „Майчин дом”. 7 от новородените са момчета, а останалите 4 - момичета. Така се запазва тенденцията, която е валидна за цялата 2022 г., каза по Нова телевизия акушерката Румяна Колчева.
В болницата от началото на годината до днес са проплакали 3342 деца. Сред тях има около 160 двойки близнаци, а две майки са дали живот на тризнаци, каза още Колчева. Едно от най-големите бебета, родени по естествен път, пък тежало 4850 г.
Все повече жени напоследък предпочитат да дават живот по естествен път. Средната възраст за раждане на първо дете е 37-38 години.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел