Националите по волейбол с втора катастрофална загуба на Евроволей 2021

OFFNews 07 септември 2021 в 18:50 3116 0

Волейболистите на България не успяха да се завърнат на победния път на Европейското първенство 2021 в Острава (Чехия).

След загубата от Италия с 1:3 днес националите ни не се противопоставиха и на Словения, като допуснаха поражение с 0:3 (18:25, 19:25, 21:25) в четвъртия си мач от група В. Така тимът ни има две победи, две загуби и 5 точки, като заема трето място във временното класиране. Позицията е преди последния двубой от групата, в който Чехия среща Черна гора. Победа за домакините ще доведе до рокада и България ще остане четвърта.

Нашите отбелязаха слаб мач, в който нямаше настроение и хъс. Съставът ни не затрудни словенците и игра ролята на догонващ през цялото време. Показахме слабости в посрещане, от което не вървеше и атаката. Словенците пък точно обратното влязоха отлично в мача и запазиха стабилност докрай.

Единствено в третата част имаше известен период на по-силни изяви и волейболистите ни бяха напълно равностойни на съперника. Това обаче бе само до средата. След това Словения отново направи разлика и затвори мача в три гейма.

Най-резултатен бе Цветан Соколов с 12 точки (1 ас, 2 блокади), Тодор Скримов завърши с 9 точки (3 аса, 2 блокади).

8 септември е почивен ден за България, словенците излизат срещу Италия от 16:45 ч.

На 9 септември е последният ни мач от груповата фаза. Съставът ни излиза срещу Беларус от 17:00 ч. б.в.