Втора победа за волейболистите на Европейското

Георги Ангелов 05 септември 2021 в 20:41 3598 0

Снимка cev.lu

Националният отбор на България по волейбол записа изключително драматична победа във втория си мач на Европейското първенство за мъже в Острава.

Отборът ни се наложиха с 3:2 (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11) гейма над Чехия в мач от груповата фаза на надпреварата.

С успеха тимът ни направи много голяма крачка към 1/8-финалите, като оглави потока с 5 точки в актива си преди последния двубой за деня, в който Италия излиза срещу Черна гора. Напред продължават първите четири отбора.

В следващия двубой националите ни се изправят срещу тима на Италия. Мачът е утре, 6 септември, и стартира в 16:45 ч. българско време.

Селекционерът Силвано Пранди заложи на същия стартов състав, както в първата среща срещу черногорците: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро (Николй Колев България, Владимир Станков, Велизар Чернокожев, Стефан Чавдаров, Аспарух Аспарухов).

Двубоят премина през много перирети. Националите ни имаха мигове на убедителна игра и доста колебания, но извоюваха победата. Показаха характер в решителни моменти.

Нашите представители започнаха много убедително срещата, взимайки откриващата част с 25:10, но след отпускане при равенство 21:21 отборът ни изпусна втората с 23:25. Това окрили чехите, които много категорично спечелиха третия гейм с 25:18.

Истинският борбен характер на волейболистите на Силвано Пранди видяхме в четвъртата част. Въпреки че изоставахме с няколко точки почти през цялото време, Тодор Скримов се прояви като истински лидер, с няколко добри изяви на сервис стигнахме до 23:23 точки, което доведе и до успеха с 26:24.

Тайбрекът започна равностойно, но българите поведоха в средата на последната част с 8:5, а след това не изпуснаха преднината си за победата с 15:11 точки.

Най-резултатен за успеха бе Мартин Атанасов с 31 точки, а Тодор Скримов и Цветан Соколов добавиха по 17.