Прокуратурата разследва корупционни схеми при раздаване на общински жилища в Хасково, съобщи БНР.
Според прокуратурата има съмнения, че служители от дирекция "Жилищно настаняване" в Община Хасково са искали подкуп за настаняване в общински жилища на хора, които не отговарят на условията за това.
За това свидетелства жителка на квартал "Възраждане" в Хасково.
“Поискаха първо от мен 3000 лева, после поискаха 800 лева“, разказва тя.
От Общината потвърждават, че има изготвени документи с невярно съдържание.
"Сигналът за това несъответствие, което е намерено, вече е подаден в прокуратурата, в полицията, така че са сезирани компетентните органи и се надяваме истината да излезе наяве", каза говорителката Диана Иванова.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец