
Върховната административна прокуратура (ВАП) е разпоредила проверка за изпълнение на санкциите на ЕС срещу Русия, съобщиха от държавното обвинение.
От съобщението не става ясно какъв е поводът за тези действия. Посочено е само, че прокуратурата е образувана преписка по "информация в средства за масово осведомяване, свързана с начина на изпълнение от Република България на санкции, наложени от ЕС на Русия".
Възможно е поводът да е изявление на бившия енергиен министър ГЕРБ Делян Добрев от ГЕРБ, който пред Нова телевизия заяви, че има информация, че през банка в България се перат милиони на руски олигарси. Веднага след думите му прокуратурата съобщи, че е възложила на ДАНС да провери случая.
Днес от ВАП подчертаха, че всяка държава трябва да разработи мерки, за прилагане на санкциите на национално ниво.
"От ВАП са изискани сведения от Министерския съвет и от всички министерства и ведомства, участващи в Координационната група, за предприети конкретни мерки, действия и издадени актове във връзка с наложените санкции, включително данни за конкретни санкции по отношение на физическите лица или свързаните с тях физически или юридически лица, образувания или органи", заявяват от прокуратурата.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1005
5
29.04 2023 в 21:08
-240
4
28.04 2023 в 14:49
15919
3
28.04 2023 в 14:05
1040
2
28.04 2023 в 13:18
21668
1
28.04 2023 в 12:43
Над 100 души, въоръжени с бухалки и ''Молотов'', нападнаха движещи се коли във Франция
Чехия забрани пропагандата на комунистически идеи със закон
Ден 137: Когато стане мазало. Канадските дневници на Райна Александрова
Ди Велт за Пеевски: Разкрива провала на Европа, вече се говори за белоруска диктатура
Тръмп е диагностициран с венозна недостатъчност