Акционерите на Meta: Редовно не се премахва вредно съдържание, искаме независима оценка

OFFNews 20 декември 2021 в 16:27 2832 0
Акционерите на Meta: Редовно не се премахва вредно съдържание, искаме независима оценка

Акционерите на Meta поискаха независима оценка на надзорния орган на компанията с мотивите, че корпорацията редовно нарушава обещанията за премахване на вредно съдържание.

Това съобщи в понеделник новинарската агенция Axios, позовавайки се на писмо, изпратено до корпоративния секретар на Meta.

"Акционерите изискват от комисията на борда независима оценка на капацитета и работата на Комитета за одит. Искат да бъде направен надзор на фирмените рискове за обществената безопасност, обществения интерес, както и в подкрепа на стратегическия надзор на риска по тези въпроси от целия борд на компанията", заявиха инвеститорите.

Според Axios писмото е изпратено от акционерите на Meta Harrington Associates и Park Foundation, като те цитират продължаващия "поток от вредни разкрития" за компанията и сигнализират, че редовно не се премахва вредно съдържание. 

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

Няма коментари към тази новина !

 
X

Одеските катакомби