Престолонаследникът на Саудитска Арабия принц Найеф бен Абдел Азиз е починал в събота, предаде Си Ен Ен.
Новината бе потвърдена и от Кралският дворец на арабската страна.
От ноември миналата година Абдел Азиз изпълняваше длъжността на министър на вътрешните работи на кралството.
В следствие на тежкото си боледуване, 79-годишният принц бе подложен на дългогодишно лечение. Според информацията Абдел Азиз е починал извън Саудитска Арабия, най-вероятно в Швейцария.
Принцът е един от 40-те синове на основателя на Саудитска Арабия - Абдул Азиз ал Сауд, който е създал кралството през 1935 г.
Той се ползваше с репутация на железен консерватор, противопоставил се на реформите на крал Абдула и изградил впечатляваща инфраструктура в областта на сигурността, която смаза терористичната групировка "Ал-Каида".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни