
Терористичната ислямистка организация „Боко Харам“ продължава набезите си в северната част на Нигерия с нови 20 отвлечени жени, съобщава Би Би Си.
Според очевидци похитените са били натоварени в бусове и откарани в неизвестна посока. Екстремистите са пленили и трима мъже от селото, които са се опитали да спрат атаката.
Похищението се е случило в номадското селище Гаркин Фулани близо до местността Чибок, където на 14 април ислямистите отвлякоха повече от 200 ученички. Момичетата бяха насилствено отведени от общежитие и от тогава са държани в плен.
Нигерийските власти все още нямат официален коментар по случая. Въпреки обявеното извънредно положение в района местните жители разказват, че армията е безучастна на атаките на "Боко Харам".
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Бай Пешо от Перник 8
Зеленски: Целта ни е абсолютно ясна - да започнем преговори за присъединяването на Украйна в ЕС
Бай Пешо от Перник 8
Зеленски: Преговорите за присъединяване на Украйна към ЕС да започнат тази година
Бай Пешо от Перник 8
Втори китайски шпионски балон се появи над Латинска Америка
Бай Пешо от Перник 8
Moody's потвърди кредитния рейтинг на България, прогнозира отлагане на еврото за 2025 г.