Бившият съветски лидер Михаил Горбачов разкритикува присъдата от две години, която бе дадена на пънк групата Pussy Riot.
“Изненадан съм и съм потресен, че това събитие, към което трябваше да се подходи спокойно, може би със сериозен разговор, хвърли цялата страна в напълно несъразмерна ситуация“, пише на сайта на фондацията си Михаил Горбачов.
Бившият лидер подчертава още, че две от момичетата в групата имат деца.
Горбачов определя като неправомерно наказанието, защото според него основната цел на групата е била да привлече общственото мнение, а не да обиди президента Путин.
В края на миналия месец руският съд постанови, че момичетата от Pussy Riot трябва да лежат две години зад решетките.
Присъдата предизвика бурна реакция в цял свят.
Решението ще бъде обжалвано на 1 октомври в Москва.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11.09 2012 в 10:53
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие