Германия легализира канабиса за развлекателни цели, предаде Би Би Си. Мярката представлява радикална промяна в законодателството, но все пак остават доста ограничения.
От днес става законно да се носят до 25 грама изсушен канабис за лична употреба. Ще бъде разрешено и домашно отглеждане с ограничение до три растения на възрастен и 50 грама изсушен канабис.
Забранено остава пушенето в радиус от 100 метра от училища, детски градини, детски площадки и обществени спортни съоръжения.
Законно канабис може да се получи или като се отглежда у дома, или чрез клубове за канабис, като и двете опции са ограничени до хора, които са пребивавали в Германия от поне шест месеца.
От 1 юли асоциации на производители или "социални клубове" могат да бъдат създадени с до 500 членове, които трябва да са над 18 години и да живеят в Германия. Клубовете могат да развиват и разпространяват канабиса като лекарство на строго нестопанска основа. Консумацията на лекарството на място няма да бъде разрешена.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни