И днес продължава стачката в морския транспорт на Гърция. Очакват се проблеми с плаване до и от островите в цяла Гърция, предупреждава посолството на България в Атина.
Вчера синдикатите насрочиха 24-часова стачка, а после решиха тя да бъде продължена и днес. Всички категории кораби ще останат в пристанищата и няма да обслужват редовните линии. До това се стигна, след като работещите моряци не можаха да се споразумеят с работодателите за увеличение от 5% на заплатите.
Българите, които се намират в Гърция, могат да се свързват и с бреговата охрана на Гърция, както и с туристическите компании, чиито услуги са използвани при резервациите на почивките си.
В случай на необходимост засегнатите от стачните действия българи могат да потърсят допълнителна информация на телефоните на посолството:
+30 210 674 8105 и
+30 210 674 8106,
както и на мобилен +30 6937 096220.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Емил Дечев: Няма ''наши'' хора. Има престъпления
Кандев напуска МВР
От днес веригите предлагат ''Кошница с грижа'' за 6 месеца: вижте кои се включиха
Демерджиев: Успех на Кандев, вкл. в политическата му кариера