Двама души бяха убити, а седем други са ранени след стрелба в психиатричната клиника на Университетския медицински център в Питсбърг, Съединени щати. Единият от загиналите е самият нападател.
Инцидентът се е случил в четвъртък около 13.40 часа местно време. Според очевидци, мъжът бил въоръжен с два полуавтоматични пистолета. След като влязъл в клиниката през главния вход, нападателят започнал да стреля на посоки. Охраната успяла да реагира своевременно и го застреляла.
В момента на стрелбата в клиниката е имало 289 пациенти. В заведението се лекуват годишно 25 000 деца и възрастни, страдащи от заболявания като депресия, шизофрения, алкохолна зависимост или алцхаймер.
Районът е отцепен, а подробностите около случая се изясняват.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен