Австрия засилва полицейските проверки по границата си с Германия, след като Берлин легализира употребата на канабис.
Виена заяви, че целта е да да бъде предотвратена трансграничната търговия.
Новият закон в Германия влезе в сила едва преди дни. Според промените става законно да се носят до 25 грама изсушен канабис за лична употреба. Разрешава се и домашно отглеждане с ограничение до три растения на възрастен и 50 грама изсушен канабис. Забранено остава пушенето в радиус от 100 метра от училища, детски градини, детски площадки и обществени спортни съоръжения.
Австрийският външен министър е категоричен, че страната му няма да последва примера на Берлин. Основното опасение било, че сега може да се увеличи броят на водачите, качили се зад волана под влиянието на марихуана.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна