Атентатор самоубиец взриви бомба в района на американското консулство в град Джеда в Саудитска Арабия, съобщи вътрешното министерство, цитирано от AP и Би Би Си.
Нападателят взривил жилетката си, опасана с експлозиви, когато охранители се приближили до него близо до паркинга на болницата. Мъжът е загинал, а двама охранители са леко ранени, според съобщение на министерството, цитирано от Saudi Press Agency. От взрива са били засегнати паркирани автомобили.
Нападателят привлякъл вниманието на охранителите с подозрителното си поведение на кръстовището на ъгъла на сериозно охраняваното американско консулство, разположено до болницата "Dr. Soliman Fakeeh".
От американското посолство в Саудитска Арабия потвърдиха, че не е имало жертви или ранени вследствие на инцидента.
Никой не е поел отговорност за атаката.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни