Четирима души - три жени и един мъж - от руската протестна пънк група Пуси Райът бяха арестувани снощи от полицията в Москва веднага след освобождаването им от затвора, където прекараха 15 дни заради протестната им проява на финала на световното футболно първенство, съобщава БНТ, цитирайки Франс прес.
Трите певици бяха силно изненадани от повторния арест. Четвъртият арестуван протестиращ написа в Туитър: "Какъв обрат настъпи!"
Не се знае каква е причината за повторния арест, отбелязва АП.
На финала на световното първенство по футбол четиримата активисти, облечени в полицейски униформи, се втурнаха на терена и за кратко прекъснаха мача между Франция и Хърватия. Групата "Пуси Райът" заяви, че по този начин те протестират срещу широките правомощия на полицията, настояват за реформи и за освобождаване на политическите затворници в Русия, посочва АФП.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец