30 000 без ток месец след урагана Санди

05 December 2012 в 10:03 1619 0
Последиците от урагана Санди. Снимка: EPA/БГНЕС
Последиците от урагана Санди. Снимка: EPA/БГНЕС

Повече от 30 000 къщи в североизточните райони на САЩ остават без ток и отопление повече от месец, след като ураганът Санди удари източното крайбрежие, съобщава телевизия CBS.

Щетите от природно бедствие възлизат на 30-50 млрд. долара. 

Само в Ню Йорк и околностите му около 6000 частни къщи и 800 многоетажни комплекси още са без отопление. Хората се топлят с газови котлони.

Мнозина се оплакват и от застрахователни компании, които все още не са им изплатили дължимите суми.

В Ню Йорк около 6700 сгради трябва да бъдат ремонтирани, за да станат годни за обитаване.

Около 2100 семейства все още живеят по хотели, плащани от Федералната агенция по извънредните ситуации.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини