ЦСКА - Левски завърши без победител

OFFNews 15 октомври 2016 в 18:15 8268 3

Снимка gong.bg

Без победител завърши столичното дерби между ЦСКА и "Левски" от 10-ия кръг на Първа професионална лига.

Двубоят се изигра пред над 20 000 зрители на националния стадион "Васил Левски", а крайният резултат 1:1 е малко несправедлив за символичните домакини, които играха повече футбол от съперника си и търсеха победата от първата минута. Така "Левски" запази първото си място във временното класиране с 24 точки, докато ЦСКА излезе временно трети с 18.

Преди срещата феновете и на двата отбора направиха шествия по столичните улици, като не мина без инциденти. От полицията съобщиха за 18 арестувани.

Двубоят започна с натиск на символичните домакини от ЦСКА. В 7-ата минута Рубен Пинто опита красив удар от 30 метра, но вратарят на "Левски" Боян Йоргачевич спаси. Напрежението пред неговата врата продължи, но не се стигна до отбелязване на гол.

Противно на логиката сините първи стигнаха до попадение в 34-ата минута, когато грешка в отбраната на ЦСКА позволи на Франсис Нар да отбележи необезпокояван след асистенция на Бабатунде Адениджи.

Второто полувреме премина под диктовката на ЦСКА. В 54-ата минута реферът Ивайло Стоянов не отсъди дузпа за игра с ръка на  капитана на Левски Веселин Минев.

В 76-ата минута обаче Йоргачевич фаулира влезлият като резерва Преслав Йорданов и този път нарушението беше видяно. Зад топката застана самият Йорданов, който възстанови равенството. До края и двата тима търсеха победата, но така или иначе не се стигна до нови попадения и си разделиха по 1 точка.

ЦСКА - София - ЛЕВСКИ 1:1