Стилиян Петров приключи годината с гол на "Стамфорд Бридж"

Васил Георгиев 31 декември 2011 в 19:02 1050 0

стилиян петров, снимка БГНЕС
Капитанът на националния ни отбор по футбол Стилиян Петров приключи 2011 г. по перфектен начин - с гол на "Стамфорд Бридж" и с победа за неговия Астън Вила над един от Голямата четворка  - Челси с 3:1. В мач от XIX кръг на Висшата лига Астън Вила удари като гост Челси с два късни гола. Лондончани излязоха напред в резултата в 23-ата минута, след като Дидие Дрогба реализира дузпа. Само пет минути по-късно обаче Стивън Айрлънд възстанови равенството. Бирмингамци нанесоха своя удар в края на мача, в рамките на четири минути. В 83-ата минута капитанът на Вила Стилиан Петров се възползва по най-добрия начин от подаване на Киърън Кларк и изведе отбора си напред.Той получи топката в наказателното поле. Елегантно се завъртя и мушна топката под плонжа на Петер Чех. За родения в Монтана футболист това е четвърто попадение за сезона във Висшата лига, с което той подобри и личния си рекорд по реализирани голове откакто играе  в най-силното първенство в света. Веднага след това Стенли бе заменен, като на негово място на терена се появи Бари Банън. В 87-ата минута топстрелецът на Астън Вила Дарън Бент оформи крайното 3:1 за гостите. Англия, Висша лига, XIX кръг Ливърпул - Нюкасъл 3:1 Манчестър Юнайтед - Блекбърн 2:3 Суонзи - Тотнъм 1:1 Стоук Соити - Уитън 2:2 Норич - Фулъм 1:1 Челси - Астън Вила 1:3 Болтън - Уулвърхемптън 1:1 (Мартин Петров игра цял мач за Болтън) Арсенал - Куинс Парк Рейнджърс 1:0 На 1 януари от 14,30 часа Уест Бромич - Евертън От 17 часа Съндърланд - Манчестър Сити Класиране 1.Манчестър Сити    45 точки (мач по-малко) 2.Манчестър Юнайтед    45 т. 3.Тотнъм    39 т. (мач по-малко) 4.Арсенал    36 т. 5.Челси    34 т. 6.Ливърпул    34 т.