Феноменални попадения на Рууни и Бербо за успех на Манчестър Юнайтед

Васил Георгиев 22 декември 2011 в 11:38 1472 0

Уейн Рууни

Снимка БГНЕС

Уейн Рууни

Фантастични голове на Уейн Рууни и Димитър Бербатов бяха "черешката на тортата" при разгромния успех на Манчестър Юнайтед като гост на Фулъм с 5:0 в мач от междинния XVII кръг във Висшата лига на Англия.

На "Крейвън Котидж" "червените дяволи" направиха страхотно шоу.

Дани Уелбек в 6-ата минута откри резултата след задължаващ пас на Нани в наказателното поле на Фулъм. В 27-ата минута най-добрият на терена Райън Гигс качи топката на главата на Нани, който покачи на 2:0, с което на практика отказа Фулъм.

В 43-ата минута самият Гигс също се разписа, като след негов удар топката се отклони в тяло на бранител и излъга вратаря на домакините. За уелсеца това бе историческо попадение, като Гигс има попадения на сметката си вече в 21-ви шампионат.

Една от атракциите в мача бе в 87-ата минута, когато Уейн Рууни намери топката с удар извън наказателното поле и реализира за 4:0.

В 90-ата минута своето шоу направи и Димитър Бербатов, който се появи на терена в 76-ата минута на мястото на Дани Уелбек. Валенсия проби по крилото и "сервира" топката в наказателното поле на Фулъм. Там Бербо небрежно чукна с петичка към вратата на Фулъм и вкара.

За българина това бе първи за сезон гол във Висшата лига и негов 50-и юбилеен за Юнайтед от пристигането му на "Олд Трафорд" през 2008 г.