Стефани Стоева шампионка в Харлем

OFFNews 04 март 2012 в 16:29 2154 0

Стефани Стоева

Европейската шампионка по бадминтон до 17 години Стефани Стоева спечели големия турнир за юноши и девойки от категория „А” в Харлем, Холандия.

Българката е шампионка на единично, а на двойки заедно със сестра си Габриела играха финал, в който имаха два мачпойнта, нов крайна сметка отстъпиха. На полуфинала втората в схемата Стефани Стоева победи непоставената Ин Фън Лим от Малайзия с 21:13, 21:19 за по-малко от половин час. Във финалната среща 16-годишната българка преодоля поставената под №3/4 Сорая де Висх Айсберген от Холандия с 21:17, 23:21 след 37 минути на корта. Във втория гейм Стефани показа невероятна воля. Тя губеше с 18:20 точки, но спаси и двата геймпойнта, а по-късно и още един, преди на свой ред да поведе с 22:21 и след това да спечели последното разиграване, а с това и титлата в Харлем. На двойки водачките в схемата Габриела и Стефани Стоеви първо преодоляха Ка Мун Чин и Чен Ван Я от Малайзия с категоричното 21:12 и 21:14. На финала хасковлийките отстъпиха на поставените под №5/8 Евгения Косецка и Виктория Воробьова от Русия с 21:17, 23:25, 16:21 за 45 минути. Във втория гейм Габи и Сиси поведоха с 20:18 и имаха две шампионски точки. Съперничките обаче ги спасиха и на свой ред на три пъти имаха геймпойнт, отразен от българките. При четвъртия обаче Косецка и Воробьова успяха да изравнят частите. В последния гейм умората натрупана у сестри Стоеви си каза думата.