Руска хегемония в спринтовете на световното за юноши и девойки

Васил Георгиев 25 февруари 2012 в 14:16 1362 0

Руските състезатели доминираха в спринтовете при девойките и юношите на световното първенство по биатлон, което се провежда в Контиолахти, Финландия. На 7,5 км при девойките над всички бе Елена Анкудинова от Русия, която грабна титлата с перфектна стрелба при двете си влизания на огневия рубеж и бегово време от 22.27,9 минути. Втора остана Ан Шевалие от Франция, която също свали всичките си мишена, но изостана с 8 секунди от шампионката. Бронзът също е за рускинята. Маргарита Филипова направи един пропуск в стрелбата и финишира на 16,2 секунди от победителката. Десислава Стоянова (на малката снимка), която представяше България в състезанието, се нареди на 24-о място. 19-годишната ни състезателка влезе ужасяващо в състезанието, като в първата си стрелба направи три пропуска. Във втората успя да коригира мерника си и направи само една грешка. Стоянова остана на 2.01,3 минути от победителката. В спринта на 10 км при юношите медалите отново си поделиха състезатели от Русия и Франция. Шампион е Максим Цветков от Русия. Той пропусна една мишена и финишира с време 25:15,0 минути. Среброто и бронзът останаха за представители на Франция. Флоран Клод се нареди втори с изоставане от 5,3 секунди на Цветков, а Симон Дестьо е трети, като въпреки перфектната си стрелба, изостана със 7,3 секунди от шампионат. Димитър Герджиков се представи добре в стрелбата, като пропусна само една мишена. Бегово обаче направи слабо състезание и се нареди на 42-ро място с изоставане от 2.29,8 минути от първия. Другият ни представител в надпреварата Филип Данов даде 79-и резултат от 82-ма завършили състезатели. Данов направи седем пропуска в стрелбата, като бе и състезателят с най-много грешни изстрела в надпреварата. Биатлонистът ни остана на 5.28,8 минути след победителя Цветков.