Последният изстрел лиши Владимир Илиев от медал на СП по биатлон

ОFFNews 08 март 2015 в 14:49 4681 2

Последният изстрел на последната стрелба лиши Владимир Илиев от медал на световното първенство по биатлон в Контиолахти (Финландия).

Българинът от Троян завърши шести, което е второто най-добро класиране на световно първенство за мъжкия ни биатлон.

Българинът вървеше трети, а вторият Симон Фуркад направи 2 грешки в стрелбата си, когато Влади беше повалил 4 от 5-те мишени. Въпреки че забави последния си изстрел, Илиев пропусна мишената и това даде възможност Тарей Бьо, Антон Шипулин и Шлезингер да го изпреварят. Между стрелбището и финала Илиев беше изпреварен и от легендарния Оле Ейнар Бьорндален.

Владимир Илиев стартира от осма позиция на 40,2 секунди от Йоханес Тингенс Бьо. Още на първата стрелба обаче по-малкият от братята Бьо се срина. Оформи се челна петица, водена от германеца Ерик Лесер, след него братята Симон и Мартен Фуркад от Франция, Тарей Бьо и Владимир Илиев. При втората стрелба Мартен Фуркад и Тарей Бьо направиха грешки и се получи челна тройка с българина в нея.

Още двама българи участваха в преселедването. Красимир Анев завърши 49-ти, а Иван Златев - 59-ти.