Олимпиакос победи Рубин в Москва

Васил Георгиев 14 февруари 2012 в 16:44 1448 0

Рубиен-Олимпиакос Снимки: БГНЕС
Гръцкият Олимпиакос победи като гост Рубин (Казан) с 1:0 на стадион "Лужники" в Москва в първа 1/16-финална среща от турнира Лига Европа. Единственото попадение в мача падна в 71-ата минута, когато Давид Фустер бе най-съобразителен в наказателното поле на Рубин след изпълнение на ъглов удар от Кевин Миралас. Натхо направи опит да изчисти от голлинията, но ударът на Фустер бе твърде силен. Тимът на Рубин имаше фантастичният шанс да се върне веднага в мача. В 73-ата минута вратарят на Олимпиакос Балаш Мегери събори Гьокдениз Карадениз за което домакините получиха дузпа. Мегери бе изгонен, а на мястото на голмайстора Фустер треньорът на гостите Ернесто Велверде пусна резервния страг Рой Керъл. Натхо обаче не успя да реализира дузпата, като Керъл спаси. До края домакините опитаха да стигнат поне до гол, но така и не успяха. "Най-справедливият резултат от този мач бе 1:1 - коментира след двубоя треньорът на Рубин Курбан Бердиев. - Не мисля, че времето повлия на представянето ни. Олимпиакос днес демонстрира страхотна игра. Ясно е, че формата ни в момента е далеч от тази, в която бяхме в края на миналата година. Ако шансът бе на наша страна и бяхме реализирали дузпата, определено резултатът щеше да е съвсем различен". "Стигнахме до много ценна за нас победа - заяви наставникът на Олимпиакос Ернесто Валверде. - Този резултат е напълно реален. През първото полувреме контролирахме мача и имахме няколко добри възможности за гол. През второто полувреме изпуснахме инициативата и Рубин можеше да ни накаже за това. Успяхме обаче да се възползваме от шанса си. 1:0 е много коварен резултат. Този успех не означава нищо. Предстои доста сложен реванш, въпреки че ще е в Гърция. Изпълнихме програмата си максимум тук. Дойдохме в Москва със задачата да вкараме поне едно попадение. Успяхме да стигнем до победа, което срещу толкова силен и опитен съперник като Рубин е повече от прекрасно. Основните ни притеснения преди мача бяха свързани с времето и студа, който ни чакаше в Москва. Като цяло състоянието на терена на "Лужники" бяха поносими". "Треньорът ми каза докато загрявах, че Натхо ще бие в левия ъгъл - коментира един от героите на мача, вратарят Рой Керъл, който спаси дузпа. - Още тогава бях решил да го послушам. Извадих късмет и спасих. Не се чувствам герой".