Емилия Йорданова 53-та в спринта в Ново Место

Васил Георгиев 13 януари 2012 в 17:07 2009 0

Магдалена Нойнер, Снимка БГНЕС
Емилия Йорданова се представи най-добре от българските биатлонистки в спринта на 7,5 км, старт от петия кръг за Световната купа по биатлон в чешкия зимен център Ново Место. Състезателката ни се нареди на 53-то място с един пропуск в стрелбата и изоставане от 3:27.6 минути от победителката. Йорданова приключи с време от 26:35.7 минути. Ния Димитрова остана на 78-о място от 92 завършили състезателки. Тя направи четири пропуска в стрелбата си, като приключи на 5:09.7 минути след първата. Нина Кленовска се нареди на 88-о място, като направи 8 грешки в стрелбата и е състезателката с най-много пропуска на рубежа. Победителка стана рускинята Олга Зайцева. Тя бе единствената биатлонистка с перфектна стрелба, като пробяга трасето за 23:08.1 минути. Втора остана норвежката Тора Бергер, изостанала на 25,5 секунди от Зайцева. Място на стълбичката намери и иконата на биатлона Магдалена Нойнер (на снимките), която изостана с 34,5 секунди от първата. Спринта на 10 км при мъжете е утре. В индивидуалния старт на 20 км Красимир Анев показа, че се намира в добра форма, класирайки се на 16-ото място. Състезателят ни отново демонстрира страхотна стрелба (б.а само един пропуск при четирите си влизания на рубежа), с което даде заявка за добро представяне и в спринта.