Красимир Анев 29-и в масовия старт в Оберхоф

Васил Георгиев 08 януари 2012 в 17:35 1523 0

Красимир Анев
Красимир Анев завърши на 29-о място от 30 състезатели в масовия старт на 15 км при биатлонистите в германския зимен център Оберхоф. Състезанието бе валидно за Световната купа. Българинът влезе лошо в надпреварата, като още при първата си стрелба допусна две грешки. При второто си влизане на огневия рубеж биатлонистът ни отново направи два пропуска. Във втората половина на надпреварата все пак Анев успя да се събере, като в третата и четвъртата си стрелба показа перфектен мерник. Състезателят ни финишира с време от 42:04.8 минути, като изостана с 3:30.2 минути от победителя. Надпреварата спечели Андреас Бирнбахер от Германия. Той бе и единственият състезател, който не допусна нито една грешка в стрелбата си. Бирнбахер пробяга дистанцията за 38:34.6 минути. На 24,3 секунди след него, с една грешка в стрелбата, втори остана французина Симон Фуркад. Третото място остана за норвежеца Емил Хегле Свендсен. В генералното класиране за дисциплината лидер е Бирнбахер с 60 точки. Краси Анев е 29-и с 12. В подреждането за Световната купа води Свендсен с 328 точки. Анев е 35-и с 85 точки. Масовият старт та 12,5 км при дамите, който протече без българско участие, бе спечелен от Магдалена Нойнер от Германия. Тя е и лидерка в класирането за Световната купа.