Левски с престижно равенство в контрола

Васил Георгиев 22 януари 2012 в 19:07 1312 0

Тони Калво
Тони Калво
Тимът на Левски завърши 1:1 с руския гранд Рубин (Казан) в приятелска футболна среща, играна в турския курорт Анталия, където "сините" са на подготвителен лагер от събота. Руският отбор е първенец на страната през 2008 и 2009 г, а в последния шампионат завърши на пето място в класирането. 26-кратните шампиони на България излязоха напред в резултата в 41-ата минута. Тони Калво (на снимката с шапката) проби по крилото и с диагонален удар от 20-тина метра вкара за 1:0 за Левски. В самия край на първата част Сержиньо Грийн изрезе сам срещу вратаря на Рубин, който го събори, но реферът не отсъди дузпа за Левски. Тимът на Рубин стигна до изравняване в 53-ата минута. Тогава Уридия се разписа във вратата на Божидар Митрев, засичайки центриране в наказателното поле на Левски. Малко след това на празна врата Еременко начели гредата. Левски също отговори с гледа, като тя бе на Христо Йовов. Треньорът на Левски Николай Костов изпробва в центъра на отбраната Орлин Старокин и Сержиньо Грийн. На вратата започна Пламен Илиев, а в отбрана играха и Дъстли Мулдер и Нуно Пинто. В средата на терена оперираха Христо Йовов, Влади Гаджев, Дарко Тасевски, Тони Калво и Даниел Младенов, а на върха на атаката бе Иван Цветков. На почивката в игра влязоха вратаря Боидар Митрев, Йордан Милиев, изпробваният бразилец Гаярдо и Симеон Райков. Милиев престоя на терена десетина минути, като бе заменен от Башлиев. В края на мача в игра се появиха и юношите Радослав и Борислав Цоневи. Междувременно стана ясно, че бразилският нападател, който ще играе през пролетта в Левски е 19-годишният Жозе Луис дос Сантош-Зезиньо. Той идва при "сините" под наем от Сантос.