Лейтън Хюит измъкна сет на Джокович

Васил Георгиев 23 януари 2012 в 16:55 1486 0

Нова Джокович
Световният №1 при тенисистите и защитаващ титлата си на Australian Open Новак Джокович загуби първия си сет в настоящото издание на надпреварата. В мач от четвъртия кръг на турнира сръбският тенисист се наложи над бившия №1 Лейтън Хюит с 6:1, 6:3, 4:6, 6:3 след 176 минути игра. Хюит игра в четвъртия кръг на турнира в Мелбърн за пети път в кариерата си. 30-годишният австралиец все пак успя да покаже характер като измъкна третия сет в мача. Джокович успя осем пъти да пробие подаването на съперника си, докато Хюит стори това само два пъти. Сърбинът пласира 15 аса срещу само три за опонента му. Джокович записа 62% печеливш първи сервис срещу 53% за Хюит. За място на полуфиналите шампионът от 2008 и 2011 г. ще спори с №5 в схемата Давид Ферер от Испания. Резултати от четвъртия кръг на Australian Open Мъже 1-Новак Джокович(Сърб) - Лейтън Хюит (Авл) 6:1, 6:3, 4:6, 6:3 4-Анди Мъри (Вбр) - Михаил Кукушкин (Каз) 6:1, 6:1, 1:0 и отказване на Кукушкин 5-Давид Ферер (Исп) - 17-Ришар Гаске (Фр) 6:4, 6:4, 6:1 24-Кей Нишикори (Яп) - 6-Жо-Вилфред Цонга (Фр) 2:6, 6:2, 6:1, 3:6, 6:3 Жени Екатерина Макарова (Рус) - 12-Серина Уилямс (САЩ) 6:2, 6:3 4-Мариая Шарапова (Рус) - 14-Сабине Лисицки (Гер) 3:6, 6:2, 6:3 2-Петра Квитова (Чех) - 21-Ана Иванович (Сърб) 6:2, 7:6 (2) Сара Ерани (Ит) - Жи Ценг (Кит) 6:2, 6:1