Исландия шокира Португалия с историческо равенство

OFFNEWS 14 юни 2016 в 23:56 3282 0

Историческа първа точка спечели отборът на Исландия на Евро 2016  в мача си с фаворита Португалия, който се игра пред 38 742 зрители в Сент Етиен.

Островитяните, които се защитаваха през по-голямата част от времето успяха да поднесат изненадата на турнира след равенство 1:1 срещу Португалия, в мач от група F на Евро 2016. Голът за португалците вкара Луиш Нани в 31-ата минута, а историческото първо попадение за исландците вкара Биркир Бьорнасон в 50-ата минута. Той бе оставен сам в далечния ъгъл на наказателното поле и четиримата португалски бранители само изгледаха как центрираната топка стига до халфа на Базел, който имаше време да я спре и със силен удар да я изпрати в мрежата на съперника.

Първото полувреме премина под високото темпо и игровото превъзходство, наложени от португалците, които обаче вкараха само един гол. След почивката исландците се вдигнаха и показаха, че няма да бъдат симпатичната боксова круша на турнира. Бързият изравнителен гол им даде крила и след него те изиграха мача много зряло и хладнокръвно тактически, което им помогна да запазят отличния за тях резултат.

Португалците доминираха във всички показатели на играта, освен в резултата. Те отправиха 8 точни удара във вратата на Исландия, половината от тях на суперзвездата им Кристиано Роналдо, но отличната игра на вратаря Халдорсон и бранителите се оказаха достатъчни, за да защитят равенството.

8% процента от населението на Исландия е във Франция, за да подкрепя своя отбор, а 3% от него бе на стадиона.

Така след днешните мачове начело в групата е отборът на Унгария, който успя да спечели с 2:0 срещу Австрия.

Португалия - Исландия 1:1
1:0 - Нани (32)
1:1 - Бярнасон (50)

Португалия: Патрисио, Виейриня, Карвальо, Пепе, Герейро, Марио, Данило, Андре, Моутиньо, Роналдо, Нани

Исландия: Халдорсон, Саеварсон, Р. Сигурдсон, Арнасон, Скуласон, Гунарсон, Г. Сигурдсон, Гудмундсон, Бярнасон, Сигторсон, Бьодварсон

Съдия: Джунейт Чакър (Турция)

Стадиона: "Жофроа Гишар", Сент Етиен