Григор Димитров за първи път на трети кръг на Australian Open

OFFNews 16 януари 2014 в 12:50 1904 1

Григор Димитров

За първи път в кариерата си Григор Димитров се класира за третия кръг на Australian Open.

В мач от втория кръг на турнира преди минути най-силният ни тенисист победи Йен Хсун Лу от Тайван с 6:3, 6:3, 7:6 (11).

Мачът бе прекъснат за повече от един час заради дъжд в третия сет при 2:1 гейма за Димитров.

След подновяването на играта двамата тенисисти си размениха по един пробив, след което се стигна до тайбрек. В него Димитров пропусна три мачбола преди да затвори мача.

Българинът приключи мача с 15 аса, общо 35 печеливши удара и 36 непредизвикани грешки.

Досега Григор Димитров не е стигал до трети кръг на Откритото първенство на Австралия. През 2011 и 2012 г. отпада във втори кръг, през 2013 г. губи мача си още в първия.

Най-силният български тенисист в момента е №22 в световната ранглиста. Димитров вече си осигури още 90 точки.

Следващият съперник на Григор Димитров е №11 в света - роденият в Подгорица канадски гражданин Милош Раонич. Той победи Виктор Ханеску (Румъния) със 7:6, 6:4, 6:4.