Десета загуба за волейболните ни национали

Ивайло Анев 06 юли 2014 в 08:42 2105 2

България загуби от Русия с 1:3.

Мъжкият национален волейболен отбор на България допуснаха 10-та загуба в тазгодишната Световна лига.

Обновеният тим на временния старши-треньор Найден Найденов отстъпи на олимпийския шампион и настоящ победител в турнира Русия с 1:3 (22:25, 23:25, 25:22, 20:25) в първия мач помежду им от последния кръг в Група "А", игран снощи пред около 6000 зрители в зала "Арена Армеец" в София.

Мачът започна с 4 поредни точки за гостите, а до първото техническо прекъсване българите все пак върнаха малко от пасива си - 6:8. Той обаче бе възстановен при 11:7, за да се стигне до 16:11 при втората пауза. Към края на гейма авансът на руснаците стигна до 7 точки при 21:14. Силна серия на България, поведена от мощния сервис на Цветан Соколов доведе до серия от поредни точки и намаляване до 21:23. Все пак гостите не позволиха изненада и успяха да спечелят гейма с 25:22.

България имаше предимство в началото на втория гейм, а първото техническо прекъсване дойде при 8:7. Русия поведе за първи път при 15:14 след контра на Муслерский. Авансът се увеличаваше и при 24:20 съперникът ни имаше 4 сетбола. 3 от тях обаче бяха отразени след две успешни блокади на Ники Пенчев. За съжаление обаче „сборная“ не сбърка отново и затвори частта със 25:23.

Третият гейм бе много равностоен, но за наша радост в неговия край България бе по-добрият отбор и стигна до успеха. При прекъсванията авансът бе в полза на „трикольорите“ - 8:7 и 16:14. Мачът вървеше точка до точка, а Соколов и компания излязоха отново напред при 21:20 след грешка на Мусерский. Успешна контра на Соколов ни даде 2 точки аванс за 23:21, а нова точка на Соколов сложи точка на гейма при 25:22.

За съжаление обаче силите на младите български волейболисти не стигнаха за нещо повече. В четвъртия гейм Русия наложи своята игра от самото начало като на техническите прекъсвания губеха с 4:8 и 12:16. В крайна сметка гостите спечелиха гейма с 25:20, а с това и победата.

За България най-резултатен бе капитанът в този мач Цветан Соколов с 19 точки, а 15 допълни Николай Пенчев. За победителите с 16 се отличи Николай Павлов, а Дмитрий Мусерский добави 13.

Втората среща между двата тима е утре (6 юли) отново от 20,00 часа в зала "Арена Армеец" и ще бъде предавана пряко по TV7. Тя е без значение за българите, но с огромно за "Сборная", която трябва да гони задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да класира на 100% за финалите във Флоренция.