Волейболистите ни със загуба от Сърбия

Ивайло Анев 28 юни 2014 в 09:15 1845 0

Българският национален отбор по волейбол буквално капитулира пред Сърбия в мач от Група Б на Световната лига.

Волейболистите на Камило Плачи допуснаха поражение с 0:3 (21:25, 18:25, 19:25) гейма при гостуването в Нови Сад.

Това е осма загуба за „трикольорите“ и трета от Сърбия в потока, след като „плавите“ се наложиха при гостуването в България с 3:0 и 3:2 гейма.

Най-много точки за домакините - 16, отбеляза Александър Атанасиевич, а братята Никола и Урош Ковачевич допринесоха съответно 12 и 11 точки.

За българския отбор най-полезен бе Цветан Соколов с 17 точки. Капитанът Тодор Алексиев и включилият се в края на мача Валентин Братоев постигнаха по 6 точки.

България запазва последното си място в групата с резултат от 4 точки. Лидери са САЩ с 21 точки, Русия има 15, следва Сърбия с 14 точки. За финалната шестица се класират първите два отбора.

СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:21, 25:18, 25:19)

СЪРБИЯ: Никола Йовович 1, Александър Атанасийевич 16, Никола Ковачевич 12, УрошКовачевич 13, СречкоЛисинац 6, Марко Подрасчанин 4 - Невен Майсторович-либеро (Немяня Петрич) Старши-треньор: Игор Колакович

БЪЛГАРИЯ: Добромир Димитров 1, Цветан Соколов 17, Тодор Алексиев 6, Тодор Скримов 2, Виктор Йосифов 5, Николай Николов 5 - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев 1, Валентин Братоев 6, Венелин Кадънков) Старши-треньор: Камило Плачи.