България с втора победа в квалификациите

OFFNews 13 ноември 2016 в 20:46 2504 0

Националният отбор по футбол постигна втори успех в световните квалификации, след като победи с 1:0 Беларус в четвъртия си мач от група "А".

Пред празните трибуни на стадион "Васил Левски" успехът за тима на селекционера Петър Хубчев донесе Ивелин Попов, който се разписа в 10-ата минута след асистенция на Спас Делев.

Така "лъвовете" събраха шест точки и се утвърдиха на четвъртото място в класирането, в което води Франция с 10 точки. На второто място вече е отборът на Холандия, който измести Швеция след успеха с 3:1 над Люксембург като гост.

Успехът над Беларус е и първи за селекционера Петър Хубчев начело на тима, след като пое поста заради изненадващата оставка на Ивайло Петев. Именно под ръководството на Петев България постигна първата си победа в кампанията с 4:3 над Люксембург.

Двубоят започна по отличен начин за домакините, които стигнаха до ранен гол чрез Ивелин Попов, който засече с глава центриране на Спас Делев. Гостите опитаха да изравнят, но на няколко пъти вратарят Владислав Стоянов спаси мрежата си от попадение.

През второто полувреме и двата отбора пропуснаха по няколко възможности, а в края и нервите взеха връх, като звездата на Беларус Александър Хлеб беше изгонен за втори жълт картон. Гол на Сергей Корниленко пък беше отменен поради засада.

БЪЛГАРИЯ - БЕЛАРУС 1:0
1:0 Попов (10)

БЪЛГАРИЯ (4-3-3): Владислав Стоянов; Страхил Попов, Александър Александров, Васил Божиков, Петър Занев; Светослав Дяков, Симеон Славчев; Александър Тонев (67-Радослав Кирилов), Ивелин Попов (75-Преслав Йорданов), Георги Миланов, Спас Делев
Селекционер: П. Хубчев

БЕЛАРУС (4-2-3-1): Андрей Горбунов; Александър Мартинович (35-Игор Шитов), Денис Поляков, Сергей Политевич, Йегор Филипенко, Александър Хлеб, Михаил Гардейчук, Павел Нехайчик (61-Павел Савитский), Юри Кендиш, Иван Маевский (74-Сергей Корниленко), Денис Лаптев
Селекционер: А. Хацкевич
ЖЪЛТИ КАРТОНИ:  Александров, Дяков, Хлеб, Кендиш, Шитов
ЧЕРВЕН КАРТОН: Хлеб (90)