България направи 1:1 в Унгария в дебюта на Любо Пенев (видео)

Васил Георгиев 29 февруари 2012 в 20:52 2112 0

Валери Божинов

Националният отбор на България по футбол завърши 1:1 срещу Унгария в контрола в Дьор при дебюта на Любослав Пенев като селекционер.

Резервата Валери Божинов изравни резултата в 87-ата минута с мощен удар, след като получи хубав пас от Светослав Дяков и се озова очи в очи с вратаря Кирай. Домакините откриха в 42-ата минута. Тогава централният нападател на Майнц Адам Салай получи топката в наказателното поле. Иван Иванов и Николай Бодуров го гледаха с интерес какво ще направи и унгарецът простреля десния долен ъгъл на вратата на Николай Михайлов. През второто полувреме българите доминираха, но направиха много пропуски. Капитанът Ивелин Попов излезе сам срещу вратаря на домакините в 58-ата и 72-ата минута. Също пропуск пред вратата направи и Александър Тонев.

Съставът на България: Николай Михайлов (63-Ст. Колев), Иван Бандаловски, Николай Бодуров, Иван Иванов, Петър Занев (63-В. Минев), Христо Златински (46-Александър Тонев), Владимир Гаджев, Светослав Дяков, Станислав Манолев (46-Георги Миланов), Емил Гъргоров (63-Божинов), Ивелин Попов. Следващата сигурна контрола на България е на 26 май на стадион „Амстердам Арина” срещу световния вицешампион Холандия.

Младежкият национален отбор на България пък победи с 1:0 връстниците си от Полша с  в контролна среща в Благоевград. Попадението отбеляза Антон Карачанаков в 78-ата минута.