За втори ден собственици и работещи в заведенията протестират. Днес акции имаше в Пловдив и Бургас.
Протестиращите в Пловдив блокираха кръстовището на Баня Старинна за около 15 минути, съобщава БНР.
Демонстрантите в Бургас планираха да блокират и движението по АМ "Тракия", но това не се случи.
Вчера протестът излезе с две искания - оставка на служебния министър Стойчо Кацаров и нов план за справяне с пандемията.
Причина за недоволството на собствениците на заведенията беше вчерашното изказване на директора на РЗИ-София Данчо Пенчев за ново затягане на мерките в София.
Протестът се провежда въпреки последвалата реакция от здравното министерство, откъдето отрекоха, че министър Стойчо Кацаров ще издава такава заповед.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел