С указ на турския президент Реджеп Тайип Ердоган са назначени нови посланици на Турция в 9 държави, включително в България, информира БТА.
Указът е публикуван в Държавен вестник и влезе в сила.
За нов посланик на Турция в София е назначен Мехмет Саит Уянък. Той ще смени досегашния посланик Айлин Секизкьок.
Новият турски посланик в България е изпълнявал длъжността заместник-генерален директор по международна юриспруденция в турското външно министерство.
Посланик Мехмет Саит Уянък е име, което има опит по регионалните въпроси. В предишни години е бил генерален консул на Турция в Женева, посочва Си Ен Ен Тюрк.
Турция ще има нов посланик и във Вашингтон - Седат Йонал.
Йонал досега изпълняваше длъжността представител на Турция в представителството на ООН в Ню Йорк.
Нови турски посланици са назначени и в Чили, Гватемала, Гвинея, Коста Рика, Шри Ланка, Виетнам и Еквадор.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
525
1
05.04 2024 в 18:19
Божидар Божанов: Заявката за вето на санкциите е стратегическа грешка
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага
Мяра: Над две трети от българите се гордеят с Дара
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага