

"Отмяната от 1 януари 2024 г. на квотите за износ на нефтопродукти, които не могат да се пласират на българския пазар, фактически е равносилна на отмяна на дерогацията още от декември 2023 г."
Това заявиха от "Лукойл Нефтофим Бургас" АД в позиция до медиите, изпратена във връзка със споразумението между ПП-ДБ, ГЕРБ-СДС и ДПС за поетапно отменяне на дерогацията за руски петрол и петролни продукти. Трите партии вчера се разбраха от 1 януари догодина да отменят квотите за износ, а от 1 март дерогацията да се отмени.
Липсата на възможност за износ на тези продукти ще доведе до бързо препълване на складовете на рафинерията, а това – до принудително спиране на производството. Това може да постави бургаската рафинерия в условия на повишен технологичен и логистичен риск и да застраши доставките на горива за българския пазар.
От компанията призовават партиите да предоговорят условията за намиране на изпълнимо безрисково решение.
Следете новините ни в :Ръководството на „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“ заявява готовност да окаже активно съдействие по този въпрос.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
3
18.11 2023 в 14:02
ама и подлеци нагляри
бой по каската гадната сволочь
4025
2
18.11 2023 в 10:03
4010
1
18.11 2023 в 09:51
Йотова похвали родните курорти, обяви България за една от най-сигурните дестинации
Почина актрисата Наталия Дончева
Десетки унгарци останаха без почивка на българското море, за която са си платили предварително
Пеканов оптимист: Целта ми е до есента да получим 95% от парите по ПВУ
'Дачия' и 'Форд' затварят заводите си в Румъния заради енергийната криза
Пеканов оптимист: Целта ми е до есента да получим 95% от парите по ПВУ
Неонацисти опитали да щурмуват хотел в Банско, в който отседнали италиански евреи (обновена)