Протестът на "Възраждане" прави в този момент опит да влезе в сградата на парламента.
Отвътре служители на НСО барикадират централния вход на сградата с маси, предава репортер на OFFNews.
Депутатката Искра Михайлова от "Възраждане" се опитва да пусне демонстрантите.

Малко след 13 ч. говорителите на протеста срещу зеления сертификат отвън призоваха демонстрантите да влязат "тихо и спокойно" в парламента и да попитат депутатите дали ще премахнат мерките.
След този призив започна опит за щурм. Протестиращи успяха да преодолеят полицейския кордон и да стигнат до централния вход.
Полицията е подредена в две плътни редици се опитва да спре щурма без да влиза в конфликт. Униформените не са въоръжени, нямат и щитове.
Минути след като НСО барикадира входа с маси, полицията отвън успя да овладее ситуацията и да отблъсне протестиращите от стълбите.

Снимка: Ружа Райчева


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
8842
1
12.01 2022 в 15:48
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна
Започва избор на новата антикорупционна комисия
Ивелин Михайлов обяви края на Исторически парк