Независим водолаз е взел проби от водата в близост до заседналия край „Яйлата“ товарен кораб, които ще бъдат изпратени за анализ в лаборатория.
Според огледа, който е направил тази сутрин, край носа на кораба вече има изтичане на азотен тор, с която плавателният съд е натоварен. Корабът, който плава под панамски флаг, заседна край местността „Яйлата“ на 20 септември.
Водолазът Найден Недев е извършил независим оглед, за да направи кадри под водата на заседналия кораб. Той е взел и проби от зоната на носа на кораба, където по думите му вече има изтичане на азотна тор.
Това е причината да не е успял да види пробойните в кораба. Според Найден Недев корабът може да бъде разтоварен с помощта на лодки, които да пренасят количествата азотна тор до залива „Болата“.
По думите на Найден Недев заради прогнозите за влошаване на времето трябва да се действа незабавно. Той е притеснен и от накланянето на кораба, което може да доведе до неговото обръщане.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4225
3
25.09 2021 в 20:50
Какво е това азотна тор, а ? На мен ми звучи като "един гаща плява"
16112
2
25.09 2021 в 18:55
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов