Служители на 42 общини започват обучение за работа със системата BG-Alert. Те се извършват от Националната служба "Пожарна безопасност и защита на населението".
Целта е компетентни служители да боравят със системата, така че да се гарантира ранното известяване на населението за опасности.
Обучените ще имат право да създават съобщения за опасност. Ползването на системата не е задължително, а препоръчителна.
BG-Alert беше пусната още миналата година, но в случаите, при които имаше необходимост, или не сработи навреме или предизвика паника. Оказа се, че на места няма обучени хора, които да знаят как да я ползват.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец