Близо 4 милиона лева повече е оборотът на големите търговски вериги по време на четвъртия бойкот вчера.
Данните на Националната агенция за приходите показват, че на 5 март, ден преди акцията, търговците са отчели 25,5 млн. лв., а по време на бойкота оборотите са скочили до 29,3 млн. лв.
Най-голям ефект бе постигнат по време на първия бойкот на 13 февруари - тогава магазините отчетоха 7,9 млн. лева по-малко оборот. Седмица по-късно протестните действия доведоха до 1,1 млн. лева по-малки обороти.
На третия бойкот на големите хранителни магазини обаче бе постигнат обратен ефект - оборотите се увеличиха с над два милиона лева.
Организаторите призоваха протестни акции да има всеки четвъртък.
От Министерството на земеделието и храните работят по законопроекта за скъсяване на веригата на доставка продължава.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17138
2
09.03 2025 в 11:25
2715
1
07.03 2025 в 23:02
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск