Догодина в София ще отвори врати защитено жилище за деца, станали жертва на трафик на хора, съобщи столичният кмет Йорданка Фандъкова. В него ще могат да живеят 10 деца, спасени от трафикантите.
В момента в столицата функционират два кризисни центъра в подкрепа на изведени от трафика хора, но те са само за възрастни.
Статистиката сочи, че хората са отвличани най-често с цел сексуална експлоатация. В България 13 на 100 000 жени стават жертви на трафик. Това е пет пъти повече от други страни в Европа, каза Урсула Менле - председател на Фондация "Ханс Зайдел".
Страната ни все още е сред страните на произход на трафика на хора, посочи председателят на вътрешната комисия в НС Цветан Цветанов.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец