По време на тридневната юнска кампания за събиране на опасни отпадъци на Столичния инспекторат само на 5 юни гражданите са предали над 800 кг опасни отпадъци от домакинствата, като половината от тях са лекарства с изтекъл срок. Това съобщиха от Столичния инспекторат на интернет страницата си.
Целта на кампаниите е да не се допуска смесване на опасни отпадъци от домакинствата с битови и да се избегне и намали нерегламентираното изхвърляне.
Гражданите могат да заявят и домашно посещение на тел: 0885 401 300, всеки делничен ден от 09:00 до 18:00 ч. Условието е да се предават опасни отпадъци над един кг. от домакинството, обясниха от Инспектората.
Графикът на мобилните пунктове за събиране на опасни отпадъци от домакинствата за 2024 г. е достъпен на сайта на Столичния инспекторат.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец