
Проверка на училищните столове и бюфети започва Българската агенция по безопасност на храните ден преди първия учебен ден.
Инспекцията ще продължи от 14 септември до 14 октомври във всички столове, бюфети и обекти по Закона за храните на територията на училищата в цялата страна.
Служителите на БАБХ ще проверяват произхода и правилното съхранение на суровини и храни; сроковете на съхранение на храните; спазването на изискванията за предоставяне информацията за храните на потребителите, етикетиране и др., съобщава агенцията.
Ще се следи дали наличните храни отговарят на изискванията на наредбата за специфичните изисквания към безопасността и качеството на храните, предлагани в детските заведения, училищните столове и обектите за търговия на дребно на територията на училищата и на детските заведения, както и към храни, предлагани при организирани мероприятия за деца и ученици.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Дронопадът по Черноморието продължава. Днес откриха още 3
Свързана с първия вицепремиер на Русия верига бензиностанции е пред фалит
Прокуратурата иска постоянен арест за още 3-ма за убийството на Младежкия хълм в Пловдив
Велосипедисти излизат на протестно шествие тази вечер