Цяла седмица ще вали, движим се с 3 градуса над нормата - така ще остане до края на месеца, но ще стане по-влажно, заяви в "Тази сутрин" климатологът проф. Георги Рачев.
"Сбъдва се една моя мечта - цяла седмица ще вали", каза той.
По думите му навън се изнася хубав топъл въздух от юг, югозапад.
"Навън софиянци ще видят шопски облак, лещовидни облаци - сигурен признак, че навън се изнася хубав топъл въздух от юг, югозапад. Днес ще стане 17 градуса. Движим се с 3 градуса над нормата, така ще остане до края на месеца, но ще стане по-влажно", обясни проф.Рачев.
Той посочи, че в Гърция в планините ще вали сняг и там за скиорите ще бъде перфектно.
По думите му в петък и събота се очаква застудяване, но минималните температури ще останат положителни.
Георги Рачев коментира и днешния празник - Благовещение. Като посочи, че на трапезата трябва да има спанак, лапад, коприва, содена питка, мед и орехи.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
12525
2
25.03 2025 в 19:16
малко превалявания ама "без стопанско значение".
...
ега ти образа.
4057
1
25.03 2025 в 11:05
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск